Nacházíte se: www.obecarchlebov.cz » ŽIVOT V OBCI » Aktuality » Aktualita

projekt „Rozhoupaná Kyjovská krajina“

Ing. Tomáš Kolařík z Kyjovského Slovácka v pohybu, z.s. realizuje projekt „Rozhoupaná Kyjovská krajina“, jehož cílem je pomocí houpaček v krajině ukázat lidem zajímavá místa v přírodě na Kyjovsku.
Pokud víte o vhodném stromě v naší obci a okolí, kde by bylo možné houpačky zavěsit, dejte nám vědět na obecním úřadě, popř. přímo na facebookové skupině „Rozhoupaná Kyjovská krajina“.

Houpačky jsou samy o sobě přírodě blízkým prvkem, které krajinu nehyzdí, ale naopak poslouží jako místo zastavení, zábavný prvek pro děti, ale i dospělé. Symbol společné radosti, hravosti a rozhledu může lidi na chvíli pozdržet v přírodě a umožnit jim prohlédnout si krásy zdejší kyjovské krajiny, která má lidem co nabídnout.
Při umísťování houpaček spolupracujeme s odborníkem – zkušeným arboristou, který posuzuje zdraví stromů a vhodnost zavěšení houpačky. Do této aktivity jsme zapojili také veřejnost, která má možnost vybírat místa pro zavěšení houpaček, hlasovat, na jakých místech by chtěli mít houpačky nejraději či vybírat vhodná jména pro houpačky. Informace o projektu najdete na facebookové skupině Rozhoupaná Kyjovská krajina - https://www.facebook.com/groups/2039402066281137/.
Aktivitu nyní podporuje více než 550 obyvatel Kyjovska.